تفاوت مزوژل و مزوتراپی

روش‌های مختلفی برای جوانسازی و رسیدگی‌ به پوست وجود دارند. به حدی این روش‌ها زیاد هستند که گاهی در انتخاب هر یک از آن‌ها ممکن است دچار تردید شویم. هر فردی که می‌خواهد به پوستش رسیدگی کند، اولین سوالی که ذهنش را درگیر می‌کند، این است که تفاوت بین این روش‌ها چیست و کدام یک بهتر است؟ اگر اطلاعات کافی درباره هر کدام از روش‌های زیبایی داشته باشید، آنگاه در انتخاب آن‌ها دچار تردید نخواهید شد. مزوژل و مزوتراپی دو مورد از روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست هستند که به ترمیم بافت پوست هم کمک زیادی می‌کنند. اما دانستن آگاهی از تفاوت مزوژل و مزوتراپی به شما کمک میکند تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. چون با گسترش تکنولوژی انواع مختلفی از محلول‌های مزوتراپی و مواد مزوژل در بازار یافت می‌شوند؛ پس احتمال دارد در انتخاب روش درمانی مراقبت از پوست دچار سردرگمی شوید. چون مهم ترین سوالی که ذهن مصرف کننده را درگیر می‌کند این است که چه تفاوتی بین این دو روش و مواد آن‌ها وجود دارد؟ اگر شما هم می‌خواهید جواب این سوال را به دست بیاورید، حتما تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

مزوژل چیست؟

مزوژل نیز از روش‌های محبوب جوانسازی پوست است که به ترمیم بافت پوست کمک می‌کند. در این روش نیز مواد به لایه میانی پوست تزریق می‌شود. مواد آن‌ها تقریبا مانند ژل هستند که همگی از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و غیره ساخته شده‌اند.‌ البته این مواد دارای خاصیت پر کنندگی پوست است و می‌تواند کلاژن از دست رفته آن را بازیابی کند. همچنین بعد از تزریق نتایج آن به سرعت قابل مشاهده است. برای آنکه بتوانید اطلاعات دقیق‌تری درباره این روش کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مزوژل چیست؟” را به دقت مطالعه کنید.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی که به اختصار به آن مزو می‌گویند، یک نوع روش درمانی است که مواد به صورت تزریقی به لایه میانی پوست تزریق می‌شود. با توجه به میزان عارضه پوستی هر فرد، مواد مزوتراپی مشخص می‌شود. این مواد در حقیقت محلول‌هایی هستند که از تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی، مواد مغذی و کوآنزیم‌های مورد نیاز برای پوست ساخته شده اند. معمولا آن ها به صورت اختصاصی برای نواحی مختلف پوست و یا مو ساخته می‌شوند. اگر می‌خواهید اطلاعات جامع‌تری از این روش دریافت کنید، حتما مقاله “مزوتراپی چیست؟” را به دقت مطالعه کنید.

تفاوت مزوژل و مزوتراپی

تفاوت مزوژل و مزوتراپی

در روش مزوتراپی و مزوژل، مواد باید به لایه درم پوست تزریق شود. از نظر روش انجام کار، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. تفاوت اساسی و کلی در ساختار مواد آن‌هاست. یعنی مقدار پروتئین کلاژن و ترکیبات هیالورونیک اسید باعث شده تا مواد این دو روش با هم متفاوت شوند. از همین رو تاثیرات هر کدام متفاوت خواهد بود. به طور کلی میزان پروتئین کلاژن و ترکیبات هیالورونیک اسید در مواد مزوژل، سبب شده تا قابلیت پرکنندگی مزوژل‌ها بیشتر از مواد مزوتراپی شود. خیلی از متخصصین عقیده دارند که به همین علت، روش مزوژل نسبت به مزوتراپی، موفقیت‌ آمیز تر است و نتایج بهتری در روند جوانسازی پوست برای بیمار به وجود می‌آورد. گذشته از این موضوع، موارد زیر از جمله تفاوت های مزوژل و مزوتراپی هستند:

جلوگیری از پیری پوست

دومین تفاوت مزوژل و مزوتراپی، جلوگیری از پیری پوست است. مزوژل یک روش موثر برای جایگزینی کلاژن از دست رفته پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک است اما مزوتراپی نتایج ضعیف‌تری در جلوگیری از پیری پوست دارد. اما علت آن چیست؟

همانطور که گفتیم مزوژل‌ها خاصیت پرکنندگی بالایی دارند به گونه‌ای که می‌توان گفت کوکتل‌های مزوتراپی این خاصیت را ندارند و یا به حدی کم است که نتایج آن خیلی واضح نیست. تنها دلیلی که وجود دارد این است که در مواد مزوژل از مقدار بالایی هیالورونیک اسید استفاده کرده‌اند و مواد آن‌ها به شکل ژل شده‌اند. در صورتی که کوکتل‌های مزوتراپی محلول‌هایی با غلظت پایین هیالورونیک اسید هستند.

زمانی که میزان این ماده درون مواد زیاد باشد، آنگاه می‌‌تواند فرورفتگی‌های پوست را به راحتی بپوشاند و از ایجاد خطوط جدید بر روی پوست جلوگیری کند. پس مزوژل ها در پر کردن چین و چروک عمیق پوست نقش اساسی دارند. این درصورتی است که مزوتراپی میتواند چین و چروک های سطحی را از بین ببرد.

تفاوت مزوژل و مزوتراپی

زمان اثرگذاری

در هر روش درمانی، مدت زمانی طول می‌کشد تا شما نتیجه درمان را دریافت کنید. این مدت زمان بستگی به نوع روش و مواد مورد استفاده دارد. در روش مزوتراپی حتما باید حداقل 3 جلسه را طی کنید تا نتیجه درمان را مشاهده کنید. اما در روش مزوژل شما بلافاصله بعد از تزریق می‌توانید نتایج آن را بر روی پوست‌تان احساس کنید. مزوژل‌ها با وجود اینکه خاصیت پر کنندگی بالایی دارند، اما حالتی کاملا طبیعی به چهره‌تان می‌دهد و سبب سفت شدن پوست می‌شود. اما مزوتراپی نمی‌تواند ظاهر طبیعی‌تان را تغییر دهد چون خاصیت پرکنندگی ندارد. تنها می‌تواند مشکلات پوستی‌تان را کم یا از بین ببرد.

دقت داشته باشید که هر دو این روش اثرگذاری‌های موقتی دارند. یعنی بعد از گذشت مدت زمانی اثرات آن‌ها کاملا از بین می‌روند و شما باید نسبت به دائمی کردن نتایج، حتما تزریق را مجددا انجام دهید.

عوارض بعد از درمان

قطعا قبل از انجام هر کاری، ابتدا عوارض آن را بررسی می‌کنیم. هر روشی که عوارض کمتری داشته باشد، معمولا راحت‌ترین گزینه برای انتخاب هستند. مزوتراپی و مزوژل نیز مانند هر روش درمانی دیگر، دارای عوارض احتمالی است که اگر از داروهای اصل و با کیفیت استفاده کنید و به پزشک متخصص مراجعه کنید، آنگاه میزان عوارض به حداقل می‌رسد. در هر دوی این روش‌ها تزریق با سوزن‌های بسیار باریک انجام می‌شود تا انتقال مواد به لایه درم پوست به راحتی انجام شود و بیمار درد کمتری را احساس کند.

پس جای سوزن بر روی پوست ممکن است همراه با قرمزی، سوزش و یا خارش باشد. این عوارض معمولا طبیعی است و بعد از گذشت مدت زمانی کاملا از بین می‌رود. پس در میزان بروز عوارض هیچ تفاوتی باهم ندارند.

تفاوت مزوژل و مزوتراپی

هزینه‌های درمان

یکی از تفاوت‌هایی که می‌توان در روش مزوتراپی و مزوژل به آن اشاره کرد، هزینه‌های درمان است. قطعا هر فردی قبل از آنکه اقدام به درمان کند، نسبت به بررسی هزینه‌های آن اقدام می‌کند، تا با توجه به میزان بودجه‌ای که در نظر دارد، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کند.

روش درمانی مزوتراپی و مزوژل، هر دو قیمت متغییری دارند و نمی‌توانیم بگوییم که کدام یک ارزان‌تر و کدام یک گران‌تر است. چون هزینه‌های درمانی به عوامل زیر بستگی دارد:

  • برند محصول مورد استفاده
  • تعداد جلسات درمان
  • هزینه دستمزد پزشک و تیم همراه
  • موقعیت جغرافیایی هر فرد
  • میزان عارضه پوستی

سخن آخر

با توجه به تفاوت‌ مزوژل و مزوتراپی ، حال می‌توانید مناسب‌ترین روش را برای جوانسازی پوست‌تان استفاده کنید. مزوتراپی هم می‌تواند برای رفع چین و چروک‌های پوست و نیز برطرف کردن مشکلات پوستی به کار رود. در مقابل مزوژل‌ها با داشتن خاصیت پرکنندگی سبب شده تا محبوبیت بیشتری در بین مصرف کنندگان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *